آرشیو

 • 24/فرو/1393 - 08:15
  پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج به عنوان اصلی‌ترین مجموعه پژوهشی و مطالعاتی سازمان بسیج فعالیت می‌کند.
  این پژوهشکده، با 3 مرکز تابعه، وظیفه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی متعدد و اطلاع‌رسانی آنها در زمینه‌های علوم انسانی، دفاعی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی را با اهداف زیر تعقیب می‌کند:
 • 24/فرو/1393 - 07:57
  خداوند انسان‌ها را برای کمال آفریده و وسائل آن را از نظر تکوین و تشریع فراهم ساخته، در اختیار او گذاشته است و تکلیف انسان به عبادت خدا یکی از این وسائل لازم برای کمال است.
 • 26/اسف/1392 - 07:53
  امام رضا(ع) پیوسته با قرآن مأنوس بود و در آیات آن تدبر می‌کرد. آن حضرت درباره فضایل و خواص سوره‌های فرقان، زلزال و آیة‌الکرسی نکات جالب و عجیبی را مطرح کرده و به یادگار گذاشته‌اند.
 • 23/دى/1392 - 11:08
  شبکه هاي اجتماعي به عنوان نسل جديد ارتباطات مجازي، طي سال هاي اخير به شدت فراگير شده است. نمي توان کتمان کرد که بخش وسيعي از جامعه ايران بويژه جوانان با وجود محدوديت دسترسي به اين شبکه ها، عضو آنها هستند. افزون بر اين، اينک برخي مسئولان نيز به تصريح يا به تلويح، از داشتن صفحه اي شخصي در اين شبکه ها، سخن مي گويند. همين مسئله خود گوياي اين واقعيت است که محدوديت اعمال شده بر اين شبکه ها، تاثير چنداني در اقبال به سمت آنها نداشته است.شبکه‌هاي اجتماعي پديده جديدي است که به تازگي وارد زندگي ما شده‌ است. ابزاري که جاي پدر، مادر، برادر و خواهر ما و دوستان و جامعه ما را گرفته‌اند.
 • 18/آذر/1392 - 10:15
  یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: تحقیقات انجام شده توسط گروه فرهنگی بنیاد صیانت از خانواده نشان می دهد که بازیهای رایانه ای علت افت 70 درصد دانش آموزان است.
  دکتر مجید ابهری به پژوهش میدانی که توسط گروه فرهنگی بنیاد صیانت از خانواده انجام شد اشاره کرد و افزود: این پژوهش میان 4 هزار و 722 دانش آموز دختر و پسر در نواحی مناطق 16 ، 10، 7 ، 3 ، 2 و 11 در بین طیف کلاسهای سوم تا ششم و دوم و سوم راهنمایی در مقایسه با نمرات و معدل سال قبل انجام گرفت.
 • 18/آذر/1392 - 10:09
  دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سخنان اوباما در صحن سازمان ملل، گفت: آمریکایی‌ها به طور محسوس یک نوع نرمش و عقب‌نشینی را در مقابل ایران انتخاب کرده‌اند.
  سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در گفتگویی تفصیلی با خبرنگاران دفاعی خبرگزاری فارس، به تشریح اوضاع منطقه و تحولات بین المللی پرداخت که بخشی از این گفتگو شامل تبیین و تحلیل سخنرانی روسای جمهور ایران و امریکا در مجمع عمومی سازمان ملل می‌شود.
  * ایران، کشور قدرتمند و باثبات منطقه است
 • 21/مهر/1392 - 10:23
  وی نذر کرده بود شش ماه حقوق خود را صرف جبهه‌ها نماید. امام همراه با پاسخ پرمهری به نامه وی، دستبند و حقوق وی را برگردانده و شخصاً پرداخت معادل آن را به جبهه‌ها تعهد می‌نماید.
 • 17/مهر/1392 - 14:41
  شرکت کنندگان در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، بیش از هزار نخبه جوان برتر دانشگاهی صبح امروز در گفت و شنودی ۲ ساعته با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیان دیدگاهها و دغدغه های خود پرداختند و از زبان ایشان با ضرورتها و ظرافتهای «استمرار پیشرفت پرشتاب و درون زای علمی»، به عنوان عامل اصلی دست یابی ایران به قله های رفیع «پیشرفت و اقتدار و آبادنی» آشنا شدند.
 • 17/مهر/1392 - 09:36
  کسی که نسبت به جامعه خود تعهد ندارد، همیشه در فکر منافع خود است، ولو به قیمت پایمال‌شدن حقوق دیگران.
  «شهید حسین کهتری» رزمنده‌ دلاور کاشانی است که دیده‌بان بوده و خاطرات خود را از مناطق بانه، مریوان، پادگان سید صادق، اهواز، آبادان و خرمشهر و عملیات‌هاى والفجر 2، 3 و 8، بیت‏المقدس و کربلاى 5، و حتی لحظات حضورش در کنار فرمانده شهید «حاج حسین خرازى» و... را در دفتر کوچک همراهش به رشته تحریر درآورده است.
  حسین 2 بار برای مداوای مصدومیت شیمیایی خود به آلمان عزیمت کرد و در مرتبه دوم، به دلیل شدت عوارض ناشى از جراحت شیمیایى در بیمارستان آلمان به ‏شهادت رسید.
 • 16/مهر/1392 - 11:41
  جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حج بصیرتی خواندن راهیان‌نور، در خصوص جشنواره ره اورد سرزمین نور گفت: این جشنواره روز 20 اسفند امسال در یکی از سرزمین‌های نورانی خوزستان برگزار خواهد شد.
  مراسم اختتامیه نخستین جشنواره پویانمایی بسیج با حضور سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستعفین، دکتر علی اصغر جعفری رئیس مرکز بسیج رسانه ملی، حجت الاسلام امرودی قائم مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی در باغ موزه قصر تهران برگزار شد.

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری