آرشیو

 • 24/فرو/1393 - 08:15
  پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج به عنوان اصلی‌ترین مجموعه پژوهشی و مطالعاتی سازمان بسیج فعالیت می‌کند.
  این پژوهشکده، با 3 مرکز تابعه، وظیفه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی متعدد و اطلاع‌رسانی آنها در زمینه‌های علوم انسانی، دفاعی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی را با اهداف زیر تعقیب می‌کند:
 • 24/فرو/1393 - 07:57
  خداوند انسان‌ها را برای کمال آفریده و وسائل آن را از نظر تکوین و تشریع فراهم ساخته، در اختیار او گذاشته است و تکلیف انسان به عبادت خدا یکی از این وسائل لازم برای کمال است.
 • 5/بهم/1392 - 11:55
  يكى از مهم‏ترين و رايج‏ترين شيوه‏هاى سنجش و ارزيابى آثار و نتايج انقلاب اسلامى مقايسه با قبل از انقلاب مى‏باشد. اين ملاك اهميت و كاربرد فوق‏العاده‏اى دارد.
  اصلى‏ترين علت وقوع انقلاب نارضايتى وسيع و عميق عمومى از ساختار و عملكرد نظام شاه بود. مردم و رهبران بوسيله انقلاب اسلامى آن وضعيت را به اميد دست يافتن به يك وضع مطلوب طرد و نفى كردند. اينك اگر ثابت نشود كه بوسيله انقلاب، در راستاى تحقق وضع مطلوب هستيم و تا كنون نتايج قابل قبولى بدست آورده‏ايم، فلسفه‏ى وجودى انقلاب و جاذبيت و نافعيت آن مورد سؤال و ترديد قرار مى‏گيرد.
 • 18/آذر/1392 - 10:45
  بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (ع)، همواره اذکاری که در مدح، ستایش، شکر و تمسک از ذات اقدس الهی می باشد، دارای جایگاه ویژه ای است و گاه دارای ثوابی عظیم!
 • 18/آذر/1392 - 10:41
  به خاطر دارم آیت‌الله بروجردی خطاب به پزشکی سوئدی گفت علامه طباطبایی از علمای اسلام است، می‌تواند در این مورد مطلبی بنویسد و به من نشان بدهد و سپس از سوی من در کنگره شما ارائه شود.
  آیت‌الله جعفر سبحانی در نهمین همایش اساتید تفسیر قرآن سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد اظهار داشت: در بحث تفسیر قرآن به قرآن باید دید آیا این روش مورد تایید ائمه اطهار(ع) بوده یا خیر و اینکه چه نتایجی به دست می‌دهد.
  وی افزود: علامه طباطبایی روش تفسیر قرآن به قرآن را پی گرفت که مورد تایید کتاب و سنت است.
 • 21/مهر/1392 - 10:23
  وی نذر کرده بود شش ماه حقوق خود را صرف جبهه‌ها نماید. امام همراه با پاسخ پرمهری به نامه وی، دستبند و حقوق وی را برگردانده و شخصاً پرداخت معادل آن را به جبهه‌ها تعهد می‌نماید.
 • 17/مهر/1392 - 09:36
  کسی که نسبت به جامعه خود تعهد ندارد، همیشه در فکر منافع خود است، ولو به قیمت پایمال‌شدن حقوق دیگران.
  «شهید حسین کهتری» رزمنده‌ دلاور کاشانی است که دیده‌بان بوده و خاطرات خود را از مناطق بانه، مریوان، پادگان سید صادق، اهواز، آبادان و خرمشهر و عملیات‌هاى والفجر 2، 3 و 8، بیت‏المقدس و کربلاى 5، و حتی لحظات حضورش در کنار فرمانده شهید «حاج حسین خرازى» و... را در دفتر کوچک همراهش به رشته تحریر درآورده است.
  حسین 2 بار برای مداوای مصدومیت شیمیایی خود به آلمان عزیمت کرد و در مرتبه دوم، به دلیل شدت عوارض ناشى از جراحت شیمیایى در بیمارستان آلمان به ‏شهادت رسید.
 • 15/مهر/1392 - 12:40
  سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: پیوند تعلیم و تربیت با ارزشهای انقلاب با راهیان نور محقق می‌شود و هدف از برگزای این اردوها انتقال ارزشها به نسل بعدی است.
  دکتر علی اصغر فانی در آیین افتتاحیه اردوهای راهیان نور دانش آموزی که با حضور سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفان و سردار فضلی جانشین رییس سازمان بسیج و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان تهران در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: یکی از کارکردهای مهم آموزش و پرورش در دنیا انتقال ارزش‌ها و فرهنگ‌هاست و ایران فرهنگی به نام ایران اسلامی و ارزش‌های متعدد دینی و معنوی را دارد که این ارزش‌ها باید به نسل بعدی منتقل شود.
 • 15/مهر/1392 - 11:37
  بنابر روایات وارده از پیامبر (ص) ازدواج مبارک حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه (س) با امر خداوند صورت گرفت و خانواده ولایت با ارزش های معنوی و نور الهی شکل گرفت.
  پیامبر بزرگوار اسلام (ص) درباره ازدواج حضرت فاطمه (س) با امام علی (ع) می فرمایند: فاطمه را به ازدواج علی درنیاوردم مگر این که خداوند مرا فرمان داد تا دست به این کار بزنم.
 • 15/مهر/1392 - 11:18
  دلم می‌خواست بچه‌ها را بیدار کنم و جریان را به آنها بگویم. اسیر عراقی می‌توانسته اسلحه را بردارد و همه ما را به گلوله ببندد ولی این کار را نکرده بود.
  کنترل و هدایت عملیات‌ها در طول دفاع مقدس کار بسیار طاقت فرسایی است که صدمات جسمی و روحی زیادی در پی دارد و خستگی ‌‌‌‌‌های شدیدی همراه خود داشت. روایت زیر را در این زمینه می خوانیم.
  ***

پیوندهای تصویری