آرشیو

 • 26/اسف/1392 - 07:53
  امام رضا(ع) پیوسته با قرآن مأنوس بود و در آیات آن تدبر می‌کرد. آن حضرت درباره فضایل و خواص سوره‌های فرقان، زلزال و آیة‌الکرسی نکات جالب و عجیبی را مطرح کرده و به یادگار گذاشته‌اند.
 • 17/مهر/1392 - 14:41
  شرکت کنندگان در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، بیش از هزار نخبه جوان برتر دانشگاهی صبح امروز در گفت و شنودی ۲ ساعته با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیان دیدگاهها و دغدغه های خود پرداختند و از زبان ایشان با ضرورتها و ظرافتهای «استمرار پیشرفت پرشتاب و درون زای علمی»، به عنوان عامل اصلی دست یابی ایران به قله های رفیع «پیشرفت و اقتدار و آبادنی» آشنا شدند.
 • 17/مهر/1392 - 11:25
  هفتاد ششمین نشست زندگی با قرآن با عنوان «خود فراموشی و خدا فراموشی» با همکاری مرکز بسیج فرهنگیان و پایگاه بسیج شهیدباهنر با سخنرانی مهندس مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش و با حضور بسیجیان عزیز و اعضای محترم حلقه های صالحین و همکاران محترم حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش از ساعت 8 الی 9 صبح روز شنبه تاریخ 20/7/92 در محل نمازخانه ساختمان زنده یاد علاقه مندان برگزار می شود. پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر
 • 15/مهر/1392 - 15:43
  1- الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
  فرمود: مؤ من در هر حال نیازمند به سه خصلت است : توفیق از طرف خداوند متعال، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
  2- قالَ علیه السلام : مُلاقاةُ الاْ خوانِ نَشْرَةٌ، وَ تَلْقیحٌ لِلْعَقْلِ وَ إ نْ کانَ نَزْرا قَلیلا.
  فرمود: ملاقات و دیدار با دوستان و برادران - خوب - ، موجب صفاى دل و نورانیّت آن مى گردد و سبب شکوفائى عقل و درایت خواهد گشت ، گرچه در مدّت زمانى کوتاه انجام پذیرد.
 • 15/مهر/1392 - 14:03
  وصايای شهيد محمدابراهيم همت، ملت ايران را ملت معجزه‌گر قرن برشمرده و تداوم راه شهدا و استعانت به درگاه خداوند متعال را از آنان خواسته است.
  يكی از توصيه‌هايی كه شهيد همت در وصيت‌نامه دومش كه پر از شور وصال با خداوند و در حسرت اين ديدار بيان كرده، تربيت علی‌وار فرزندش است.
  ملت ايران، ملت معجزه‌گر قرن است، سخنی است كه از زبان شهيد همت درباره مردم ايران نقل شده و آنان را به تداوم بخشيدن به راه شهيدان و استعانت به درگاه خداوند سفارش كرده است. دومين وصيت‌نامه حاج محمدابراهيم همت، فرمانده لشكر 27 محمد رسول‌الله(ص) را می‌خوانيم؛
  حسين؛ نامی كه از وجودم دور نيست
 • 15/مهر/1392 - 11:31
  به همت مجمع جهانی صلح اسلامی همایش بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اسلام (ص) برگزار می شود.
  به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع جهانی صلح اسلامی پس از برگزاری اجلاس مقدماتی و بین المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص) در نظر دارد برای اجلاس بین‌المللی که در سال جاری برگزار خواهد شد، از نخبگان و اندیشمندان علاقمند به این حوزه برای نگارش مقاله دعوت به عمل آورد.

پیوندهای تصویری