آرشیو

 • 11/شهر/1393 - 09:38
 • 19/خرد/1393 - 15:45
  تدوین: دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری ناشر: سوره مهر
  قیام پانزده خرداد از نگاه بسیاری از تاریخ‌پژوهان آغاز جرقه‌های انقلاب اسلامی بود. قیامی که به دنبال هتک حرمت مقام امام خمینی(ه) و کشتار مدرسه فیضیه قم صورت گرفت و به سرعت همانند موجی تمامی استان‌های کشو را در برگرفت.
  ضرورت بازگویی روند رویدادهای این بزنگاه تاریخی و آشنایی نسل‌های آینده انقلاب با این پدیده، دفتر ادبیات و هنر انقلاب اسلامی را به نگارش مجموعه روزشمار پانزده خرداد سوق داد که به تازگی مجلدات اول و سوم آن از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
 • 31/فرو/1393 - 11:52
  تو حال خودش نبود. قاب عکس را سفت چسبیده بود و هراسان به این طرف و آن طرف می‌دوید. قاب را جلوی صورتش می‌گرفت و مدام به فیلمبردار اشاره می‌کرد: از بهروزم فیلم بگیر! چرا از من می‌گیری؟!! در حالی که پهنای صورت اشک می‌ریخت، سراسیمه آمد و کنار ماشینی که شهدا را حمل می‌کردند ایستاد. اشک امانش نمی‌داد. با همان «بغض گلوگیر» و کهنه‌ای که سال‌های سال بود در سینه حبس کرده بود، سرش را بالا گرفت و پرسید:
  آقا گم‌نام شصت و یک دارین؟ هجده سالشه!
  حاج خانوم کدام منطقه بوده؟
  سومار پسرم! سومار
 • 29/بهم/1392 - 11:32
  انتشارات سروش هزار و ششصدمین اثر خود را با عنوان «اجتهاد و نوآوری فکری از دیدگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی)» با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ ، هنر ، اندیشه و رسانه با سخنرانی آیت الله حائری شیرازی رونمایی می‌کند.
 • 9/بهم/1392 - 15:13
  لبنان از جمله کشورهایی است که در دوره معاصر پس از اعلام موجودیت بعد از جنگ جهانی اول و کسب استقلال در طول جنگ جهانی دوم، گرفتار مشکلات عدیده‌ای در زمینه انسجام ملت خود، حول محور هویت ملی شده است. یکی از پایه‌های این مشکلات ساختار طایفه‌ای مبتنی بر مذاهب گوناگون این کشور است که تاکنون بهانه‌ای برای دخالت نیروهای بیگانه منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در آن شده است. موقعیت ژئواستراتژیکی و ژئوپلیتیکی لبنان، عامل دیگری برای تقویت این دخالت‌ها در کشور لبنان بوده و هست.
 • 8/دى/1392 - 18:26
  به کوشش: دکتر عبدالرسول خیراندیش و مجتبی تبریزنیا ناشر: خانه کتاب دفتر ششم از «پژوهشنامه خلیج فارس» به کوشش عبدالرسول خیراندیش و مجتبی تبریزنیا در 6 فصل شامل «پژوهش‌های تاریخی»، «مستندنگاری»، «پژوهش‌های باستانشناسی»، «پژوهش‌های زبان‌شناسی و ادبیات»، «پژوهش‌های مردم‌شناسی» و «نقد و معرفی کتاب» از سوی انتشارات موسسه خانه کتاب راهی بازار کتاب شده است.
  فصل نخست این کتاب با عنوان «پژوهش‌های تاریخی» دربردارنده 14 مقاله پژوهشی است که بر اساس موضوع آنها به ترتیب زمانی و بر اساس تقدم و تاخر دوره‌های تاریخی ایران، از عصر باستان تا دوران معاصر مرتب شده‌اند.
 • 18/آذر/1392 - 11:34
  کتاب «احوالِ دلِ گداخته» در واقع گزیده کتاب «مکتوبات» مولانا است که به انتخاب و توضیح غلامعلی حداد عادل استاد فلسفه و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، به تازگی از سوی انتشارات سخن به چاپ رسیده است.
  کتاب‌هایی که بر وفق سنت نثر فارسی دری قدیم خراسان در آناطولی تألیف شده در تاریخ ادب فارسی در محدوده ایران امروز چندان معروف نشده و رواج نیافته و تنها در چند دهه اخیر است که این آثار از روی نسخه‌های خطی موجود در کتابخانه‌های ترکیه تصحیح شده و به چاپ رسیده و در دسترس همگان قرار گرفته است.
 • 26/آبا/1392 - 11:04
  شاعر: غلامرضا سازگار ناشر: شرکت چاپ و نشر بین الملل
  هفتمین عنوان از مجموعه «یک ماه خون گرفته» شامل نوحه‌ها و مراثی غلامرضا سازگار شاعر و مداح اهل بیت، توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل منتشر و راهی بازار نشر شد.
  این کتاب که در قطع جیبی منتشر شده، همراه با یک لوح فشرده شامل اشعار و نوحه‌های محرم و صفر سازگار برای راهنمایی سبک خواندن اشعار، به بازار نشر عرضه شده است.
 • 4/آبا/1392 - 10:19
  در ظهر روز هجدم ذی‌الجحه سال دهم هجری، دومین حادثه بزرگ تاریخ اسلام پس از بعثت پیامبر اکرم (ص) رقم خورد و ولایت و امامت به عنوان یکی از مبانی و اصول اولیه و اساس باور مسلمانان آنچنان اهمیتی یافت که خدای تعالی ولایت علی (ع) را در ردیف کلمه توحید و به عنوان دژ محکم و استوار معرفی کرد.
 • 17/مهر/1392 - 14:13
  نویسنده:محمود بابائی -ظهور فناوری‌های نوین ارتباطاتی و اطلاعاتی، موجب پیدایش مفاهیم و اصطلاح‌های جدید شده است؛ مانند «نشر الكترونیكی»، «بانكداری الكترونیكی»، «تجارت الكترونیكی»، «كسب و كار الكترونیكی»، «شهر الكترونیكی» و نظایر آن. ما در طول مباحث این كتاب، برآنیم كه نشان دهیم یادگیری الكترونیكی دنباله و تكامل یافتة نوعی آموزش به نام «آموزش از راه دور» است كه قدمتی طولانی ـ چند صد ساله ـ دارد. این نوع آموزش متكی به مبانی نظری علمی است كه اجرای یك برنامه آموزشی الكترونیكی، تنها با تكیه بر این مبانی استوار امكان موفقیت دارد.

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری