آرشیو

 • 16/ارد/1394 - 07:51
  رییس سازمان بسیج فرهنگیان با بیان اینکه جنبش نرم افزاری و تولید علم گمشده دستگاه تعلیم و تربیت است، گفت: باید بین نیاز و ظرفیت های وزارت آموزش و پرورش پیوند منطقی برقرار کرد.
  شعبانعلی رمضانیان روز سه شنبه در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان در اردوگاه شهید باهنر، افزود: در هر دانش نمی توان به پژوهش ذهنی و مقاله نویسی قناعت کرد؛ بلکه باید به متخصصان توصیه کرد تا دانش خود را برای حل مشکلات جامعه به کار گیرند.
 • 13/ارد/1394 - 10:33
  معلم یعنى کسى که در دل انسان، یک چراغى را روشن مى کند و او را از جهالت به دانایى و معرفتى رهنمون مى شود، این معناى معلم است. این بزرگترین چیزى است که در حیات انسان قابل تصور است.
  فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره شغل معلم به شرح ذیل است:
  *     معلم؛ معنا و نقش
  معلمان، سازندگان انسانند.(1) معلم یعنى کسى که در دل انسان، یک چراغى را روشن مى کند و او را از جهالت به دانایى و معرفتى رهنمون مى شود، این معناى معلم است. این بزرگترین چیزى است که در حیات انسان قابل تصور است.
 • 13/ارد/1394 - 10:21
  سازمان بسیج فرهنگیان کشور در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم و بسیج فرهنگیان طی بیانیه‌ای خواستار توجه مضاعف دولت‌مردان به سربازان و افسران میدان جنگ نرم برای مبارزه بی‌امان با فرهنگ منحط غربی و هجمه‌های پیاپی آن شد.
  به نقل از سازمان بسیج فرهنگیان کشور، این سازمان در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم و بسیج فرهنگیان به انتشار بیانیه‌ای پرداخت. در این بیانیه آمده است:
  به نام خالق یکتا، اول معلم بشر
 • 11/شهر/1393 - 08:48
  جامعه انساني در طول تاريخ همواره با گونه هاي مختلف آسيب هاي اجتماعي مواجه بوده است؛ امروزه با پيشرفت تکنولوژي و صنعت، ما شاهد پيچيده تر شدن و تنوع اين آسيب ها هستيم. قرآن در بيان زمينه انحراف هاي اجتماعي و مصداق هاي آن مي گويد: «من الناس من يشتري لهوالحديث ليضل عن سبيل الله بغير علم...» حضرت علي (ع) نيز با بيان علل فکري، فرهنگي و اخلاقي جامعه، آن را ناشي از نابرابري، فقر ونداري، قدرت، و خودمحوري و از خودبيگانگي و
  بي خردي مي‌ داند.زمينه گسترش تهديدها
 • 11/اسف/1392 - 15:04
  رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گفت:‌ در بحث اقتصاد مقاومتی، آموزش و پرورش می‌تواند در بخش فرهنگ سازی،‌آماده کردن اذهان و تغییر ذائقه نقش آفرین باشد.
   شبانعلی رمضانیان در نشست خبری امروز پیرامون دهمین جشنواره علمی و پژوهشی فرهنگیان اظهار داشت: معتقدیم تمام فرهنگیان بسیجی هستند و بسیجی فردی است که دلش با انقلاب است اما باید بگویم الزاما تمام افرادی که معلم هستند در تشکیلات ما ثبت نام نکرده‌اند چرا که بخش زیادی از فرهنگیان در بسیج محلات فعال هستند.
 • 5/بهم/1392 - 11:55
  يكى از مهم‏ترين و رايج‏ترين شيوه‏هاى سنجش و ارزيابى آثار و نتايج انقلاب اسلامى مقايسه با قبل از انقلاب مى‏باشد. اين ملاك اهميت و كاربرد فوق‏العاده‏اى دارد.
  اصلى‏ترين علت وقوع انقلاب نارضايتى وسيع و عميق عمومى از ساختار و عملكرد نظام شاه بود. مردم و رهبران بوسيله انقلاب اسلامى آن وضعيت را به اميد دست يافتن به يك وضع مطلوب طرد و نفى كردند. اينك اگر ثابت نشود كه بوسيله انقلاب، در راستاى تحقق وضع مطلوب هستيم و تا كنون نتايج قابل قبولى بدست آورده‏ايم، فلسفه‏ى وجودى انقلاب و جاذبيت و نافعيت آن مورد سؤال و ترديد قرار مى‏گيرد.
 • 23/دى/1392 - 11:08
  شبکه هاي اجتماعي به عنوان نسل جديد ارتباطات مجازي، طي سال هاي اخير به شدت فراگير شده است. نمي توان کتمان کرد که بخش وسيعي از جامعه ايران بويژه جوانان با وجود محدوديت دسترسي به اين شبکه ها، عضو آنها هستند. افزون بر اين، اينک برخي مسئولان نيز به تصريح يا به تلويح، از داشتن صفحه اي شخصي در اين شبکه ها، سخن مي گويند. همين مسئله خود گوياي اين واقعيت است که محدوديت اعمال شده بر اين شبکه ها، تاثير چنداني در اقبال به سمت آنها نداشته است.شبکه‌هاي اجتماعي پديده جديدي است که به تازگي وارد زندگي ما شده‌ است. ابزاري که جاي پدر، مادر، برادر و خواهر ما و دوستان و جامعه ما را گرفته‌اند.
 • 18/آذر/1392 - 10:27
  امروز ‌18 آذرماه سالروز متجاوز شناخته شدن رژیم بعث عراق در تجاوز به ایران در شهریورماه سال ‌1359 است که توسط سازمان ملل متحد اعلام شد و سرویس فرهنگ حماسه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به همین مناسبت مروری دارد بر سیر تحولات از آغاز جنگ تحمیلی تا متجاوز شناخته شدن رژیم بعث عراق.
  سازمان ملل پس از ‌10 سال سکوت و کتمان، حقایق سرانجام هجدهم آذرماه ‌1370 به طور صریح دشمنان جنایتکار ایران را محکوم و برخلاف میل جهانخواران و حزب بعث، به استناد تاریخ دفاع مقدس، عراق را رسما به عنوان متجاوز معرفی کرد.
 • 15/مهر/1392 - 14:10
  آثار هنری كه در زمينه حج و حضور در سرزمين وحی توليد شده‌ تاكنون نتوانسته معرفی كامل و جامعی از معنويت و ويژگی‌های اين سفر روحانی ارائه دهد و لازم است كه هنرمندان در عرصه‌های گوناگون كه البته شايد شخصاً تجربه اين سفر را نيز داشته باشند، از خلاقيت هنری خود برای ثبت و ماندگاری آن استفاده كنند.
 • 15/مهر/1392 - 14:03
  وصايای شهيد محمدابراهيم همت، ملت ايران را ملت معجزه‌گر قرن برشمرده و تداوم راه شهدا و استعانت به درگاه خداوند متعال را از آنان خواسته است.
  يكی از توصيه‌هايی كه شهيد همت در وصيت‌نامه دومش كه پر از شور وصال با خداوند و در حسرت اين ديدار بيان كرده، تربيت علی‌وار فرزندش است.
  ملت ايران، ملت معجزه‌گر قرن است، سخنی است كه از زبان شهيد همت درباره مردم ايران نقل شده و آنان را به تداوم بخشيدن به راه شهيدان و استعانت به درگاه خداوند سفارش كرده است. دومين وصيت‌نامه حاج محمدابراهيم همت، فرمانده لشكر 27 محمد رسول‌الله(ص) را می‌خوانيم؛
  حسين؛ نامی كه از وجودم دور نيست

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری