تاریخ انتشار:93/7/8 - 15:07
شماره مطلب:139378
معاون ستاد کل نیروهای مسلح:

آموزش‌وپرورش می‌تواند دژی مستحکم در برابر تهاجمات دشمن ایجاد کند

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آموزش و پرورش همانطور که در دوران دفاع مقدس صف محکمی در برابر دشمن ایجاد کرد اینبار در عرصه جنگ نرم می‌تواند دژی قوی در برابر تهاجمات دشمن علیه فرزندان این کشور ایجاد کند.
سردار سید مسعود جزایری امروز در صبحگاه مشترک مرکز و پایگاه‌های بسیج فرهنگیان که در محل لانه جاسوسی سابق برگزار شد،‌اظهار داشت: در 22 بهمن سال 57 پدیده جدیدی در جهان شکل گرفت که ناشی از حرف و کلام جدید امام خمینی (ره) بود که اصلی‌ترین ویژگی این تفکر شکل‌گیری حکومت الله در عصر مادیت بود.
وی افزود: با شکل گیری جمهوری اسلامی در ایران، اصلی‌ترین چالش دنیای استکبار نیز آغاز شد و دنیای استکبار در تلاش برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی بود و کار به جایی رسید که جنگ هشت ساله علیه ملت ایران آغاز شد.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:‌برژینسکی معاون کارتر در آن زمان عنوان کرد که استراتژی آمریکا باید تقویت دولت‌هایی باشد که بتوانند اقدام نظامی علیه ایران انجام دهند و دشمن تلاش خود را برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد و با امکانات مالی، نظامی، استفاده از سلاح‌های شیمیایی به جنگ هشت ساله علیه ملت ایران وارد شد اما زمانی که با مقاومت مردم ایران نتوانستند به اهداف خود برسند، راه فرار را در پیش گرفتند.
سردار جزایری بیان کرد:‌جنگ خسارات زیادی را برای ایران به بار آورد اما آنچه که بر اثر دفاع مقدس توسط ملت ایران کسب شد قابل مقایسه با خسارت‌های وارده نبود. اگر مقاومت دیروز و شناخت دقیق از دشمن نبود و ملت ایران به خودباوری نمی‌رسیدند، امروز در برابر این همه هجمه نمی‌‌توانستیم مقاومت لازم را داشته باشیم و چگونه می‌توانستیم در برابر هیاهوی استکبار جهانی و امپریالیسم حاکم بر رسانه‌ها پیام خود را به مردم جهان رسانده و صدور انقلاب داشته باشیم.
وی گفت:‌ جنگ به پایان رسید اما همه ما می‌دانیم دشمنی‌ها تمام نشده و حال که دشمن نتوانست با اقدام نظامی به ایران آسیب بزند، شکل تهاجم تغییر یافته و امروز وارد جنگ نرم شده‌ایم که در این جنگ تهاجم اقتصادی و تهاجم علمی و فناورانه در اوج خود قرار دارد به گونه‌ای که در اراده دشمن برای ضربه زدن به ایران خللی پیش نیامده است.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: همانطور که آموزش و پرورش در زمان جنگ توانست صف خوبی در برابر دشمن ایجاد کند در این دوره هم می‌تواند این سالت را به بهترین نحو انجام دهد تا صف قوی در برابر انواع هجمه‌هایی که علیه فرزندان این کشور صورت می‌گیرد، ایجاد شود.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری