تاریخ انتشار:93/7/8 - 14:58
شماره مطلب:139378
علی اصغر فانی :

انتقال فرهنگ ایرانی - اسلامی به دانش آموزان برای معلمان یک تکلیف است

وزیر آموزش و پرورش: معلمان باید در ایجاد روحیه گذشت، ایثار، فداکاری، تقویت مبانی علمی و اعتقادی دانش آموزان تلاش کنند.
علی اصغر فانی روز دوشنبه در همایش «یاد یاران» افزود: حفظ دستاوردهای انقلاب و انتقال فرهنگ ایرانی - اسلامی به دانش آموزان تکلیف جدی معلمان و دست اندرکاران وزارت آموزش و پرورش است.
وی اظهار داشت: پایگاه های مختلف بسیج در حوزه های ستادی و استانی وزارت آموزش و پرورش موظف به پیروی از راه شهدا و اصولی که انقلاب و دستاوردهای انقلاب و خون شهدا را پاسداری می کند، هستند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این که امید است در دولت تدبیر و امید آموزش و پرورش پاسدار خوبی برای شهدا، رزمندگان و ایثارگران باشد افزود: اعتقاد به اسلام، ولایتمداری، صیانت، توکل و خلوص رزمندگان در کنار سایر عوامل در پیروزی ما در دفاع مقدس موثر بود.
فانی گفت: وجود ولایت فقیه در کشور عامل اصلی حفظ وحدت و پیروزی بر دشمنان است و ما باید قدر این نعمت را بدانیم.
وی تصریح کرد: نقش آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس چه در زمینه اعزام دانش آموزان و فرهنگیان به جبهه های جنگ و چه از پشتیبانی جنگ و دفاع مقدس در مدارس توسط مدیران و مربیان فرهنگی بر کسی پوشیده نیست.
فانی با بیان اینکه حضور همکاران ما در حوزه رزمی و فرهنگی نکته مهمی است که در هشت سال دفاع مقدس شاهد آن بودیم، افزود: مجتمع های آموزشی رزمندگان در جبهه و پشت جبهه کمک بسیار بزرگی برای تداوم حضور دانش آموزان در دوران دفاع مقدس بود.
فانی اظهار داشت: فرماندهان بزرگی همچون شهید همت به عنوان معلم در جبهه ها نقش آفرینی کردند که این شهدا برای ما معلمان الگویی مناسب هستند تا ما نیز پیروزی از راه آنها از مرزهای دین و ایران حمایت و حراست کنیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت : دفاع مقدس دستاوردهای زیادی همچون استقلال، خودکفایی و حضور ایران در صحنه های بین المللی داشته است و ما امروز شاهدیم ایران درعرصه های علمی، پژوهشی، سیاسی و نظامی نقش اول را در منطقه دارد.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری