تاریخ انتشار:94/2/7 - 07:53
شماره مطلب:139427
شهید صلاحی‌پور:

در کنار تعلیم باید تهذیب باشد

در وصیت‌نامه شهید عباس صلاحی‌پور آمده است: اگر در کنار تعلیم، تهذیب نباشد انسان همانند درنده‌ای است که چون صدام می‌شود و این چنین جنایات را به وجود می‌آورد پس سعی کنید همانطوری عمل کنید که اسلام از شما انتظار دارد.
شهید عباس صلاحی‌پور هشتمین و آخرین فرزند خانواده‌ای مأنوس با قرآن و اهل بیت(ع) بود.
در مقطع راهنمایی با سایر دوستانش، مسجد امام زمان(عج) را به پایگاهی جهت فعالیت‌های انقلابی بدل کردند و به پخش اعلامیه‌های امام(ره) همت گماردند.
او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و اخذ دیپلم، در مرکز تربیت معلم شهید رجایی پذیرفته شد و در اواسط سال 60 با کاروان دانشجویی عازم جبهه‌ها شد.
شهید صلاحی‌پور در سال 62 از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و به عنوان مربی پرورشی در مدرسه شهید خدمتی مشغول به فعالیت شد و در همان سال با خواهر دوست شهیدش سید علیرضا بنی‌ طباء پیمان ازدواج بست.
با آنکه عاشق تدریس در سنگر علم بود اما روحش به سمت جبهه‌ها پر می‌کشید. در عملیات‌های مختلفی شرکت کرد و چندین بار مجروح شد.
پس از شهادت بنی طباء، مسئولیت ستاد پشتیبانی جنگ در آموزش و پرورش آران و بیدگل را به او سپردند اما پس از چندی، اشتیاق به جبهه او را روانه میدان کرد و برای شرکت در عملیات کربلای 5 راهی جنوب شد.
در همین عملیات بود که خبر پدر شدنش را شنید اما شرکت در عملیات را بر دیدن خانواده ترجیح داد و در تاریخ 12 اسفند 65 به شهادت رسید و پیکرش چند هفته بعد در کنار سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.
بخشی از وصیت‌نامه شهید:
سخنی با همکاران و دبیران محترم
اینک وظیفه شما تنها تدریس ریاضی و فیزیک ... نیست بلکه این فرع است و اصل، تربیت اسلامی است که اگر در کنار تعلیم، تهذیب نباشد انسان عالم همانند درنده‌ای است که چون صدام می‌شود و این چنین جنایات را به وجود می‌آورد پس سعی کنید همانطوری عمل کنید که اسلام از شما انتظار دارد.
دانش‌آموزان عزیز، فردای انقلاب به دست شما خواهد بود. سعی کنید با علم آموزی خویش، احکام اسلام را فرا گرفته و عامل بدان شوید که سعادت در این است که در خط سرخ شهیدان قدم گذارید.
اگر می‌خواهید که فردا اسلام در جهان سرافراز و مسلمانان سربلند باشند و در آخرت هم اینچنین، بخوانید و مهذب باشید که در غیر این، جنایت است به اسلام و خون شهیدان. خدایا هرگز لحظه‌ای مرا به خود وا مگذار که بی تو هیچ‌ام.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری